5 tipů, jak si v těhotenství vybrat svatební šaty

Doby, kdy nevěsty své těhotenské bříško schovávaly, jsou už dávno pryč. Ale dilema, jak vybrat ty správné šaty, pokud jdete k oltáři těhotná, zůstává. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám volbu usnadní…

1) Pohodlí nade vše

Co si budeme nalhávat, zvlášť v pozdějších měsících je to často s bříškem fuška. Nechvalně proslulé nateklé nohy volají spíše po plochých sandálcích než po 12 cm jehlách. Hlídat vlečku, držet si šaty, kontrolovat výstřih nebo se dokonce šněrovat do komplikovaných šatů? To nezní jako moc super svatební den. Proto i tady platí, že v jednoduchosti je krása.

Svatební šaty s krajkovým topem – Lukáš Macháček – k prohlédnutí v butiku

2) Pozor, bříško vám vyroste

A v době svatby bude vypadat úplně jinak, než když jste si přišla před několika měsíci šaty vybírat. Počítejte s tím, že příroda je nevyzpytatelná, a tak vám kromě pořádného pasu může nadělit také bujarý dekolt nebo nějaké to kilo navíc. V ideálních šatech byste tak měla mít dostatečnou rezervu. Kdyby náhodou.

Hedvábné svatební šaty – Helena Mertlová

3) Empírový střih je váš nový nejlepší přítel

Stažené pod prsy a se splývavou sukní, takové jsou šaty, se kterými zmáknete svatbu i v pokročilých měsících těhotenství. Pokud se ale vdáváte s malým bříškem, můžete experimentovat a zkoušet, zkoušet a zkoušet.

4) Přijďte šaty přezkoušet

Zhruba dva až tři týdny před svatbou je ideální čas nás navštívit znova a ujistit se, že vše sedí tak, jak jsme předpokládaly. A pokud ne? Nepanikařte, šaty je možné upravit a konec konců klidně i vybrat jiné.

5) Těhotenské šaty jsou všechny šaty,
do kterých se vám vejde bříško

Proto se neomezujte pouze na „těhotenskou módu“ a vybírejte hlavně podle svého vkusu. 

U všech zaručeně belly-friendly šatů jsme na webu připsali malou poznámku. Nejlepší je ale objednat se na zkoušku, kde si budete moct celou nabídku ozkoušet na vlastní kůži. Tak šup ke kontaktnímu formuláři.

Máte těhotné družičky nebo svatebčanky? Vezměte je s sebou třeba na tyto růžové.