Svatba pohledem Ejvi

Často jsem od některých slečen slyšela výrok, že svatba není nic pro ně anebo že nepotřebují papír na lásku. Když si sáhnu do svědomí, ani já jsem nebyla vždycky ten typ, který by až tolik toužil po svatbě. Ale to se změnilo. S tím pravým partnerem.

Myslím, že to člověk prostě pozná. Jasně, někdo opravdu může mít takový postoj, že se brát nechce, ale spoustukrát tak argumentují opravdu jedinci, kteří zatím nejsou tak úplně ve šťastném vztahu anebo nejsou ve vztahu žádném. Ta pravá láska si žádá oslavný den, ztvrzení toho, že jeden s druhým opravdu počítá a že to myslí zcela vážně. Rovnou vyvrátím i ten argument o rozvodovosti. Přemýšlet nad tím, kolik párů se rozvádí je naprosto zbytečné. Pokud má vztah krachnout, krachnul by svatba nesvatba. Pokud se dva mají opravdu rádi a na svém vztahu pracují, mohou spolu žít v lásce, ať už jsou svoji nebo ne. Tak to prostě je. A naopak, manželský vztah je mnohem cennější, proto těm dvěma vždy o něco více stojí za to spolu komunikovat, na vztahu pracovat, posouvat ho dál a budovat společnou budoucnost.

Se svatbou je spojena spousta zařizování. Ale berte to tak, že na to nikdy nejste sami. Svatba je o vás dvou, ale také v ní hraje roli vaše rodina, nejbližší přátelé a svědci. Proto tihle všichni mohou nějakým způsobem přiložit ruku k dílu, aby váš den D byl perfektní.

Víte, co se říká o tom, že je jedno, kde jste, ale záleží na tom, s kým tam jste. Tak právě i na svatbě převážně jde o to, s kým tento den trávíte. Avšak trávit ten slavnostní čas zároveň ve vámi zvoleném prostředí je také důležité. Musíte se cítit na svatebním místě příjemně. Obřad i oslava by měla odrážet to, jací novomanželé jsou.

Pokud však už od začátku víte, že jediné, co by vám svatební přípravy přinesly je stres, tak v tom případě si už rovnou řekněte o pomoc svědků a ideálně i svatebních koordinátorů, aby se vše chystalo s dostatečným časem, na nic se nezapomínalo a vaše svatba dávala smysl jako celek. Určitě ale i tak budete chtít do spousty rozhodování vidět, odrážet v nich své nápady a svůj vkus. Proto pro vás budu chystat postupně články, které by vás mohli v určitých rozhodování nasměrovat a pomoct vám s přípravami, aby váš D byl opravdu snový.

Eva ‚Ejvi‘ Mchitarjan
Fotografie: Jontán Jan